Jak smontovat podlahu na balkon, terasu, samomontáž
  • natural wood

Pravidla pro montáž a používání terasy Gumi wood decking

Všeobecné informace

Dřevěná terasa GUMI Wood decking je připravena na jednoduchou, rychlou a bezproblémovou instalaci bez použití speciálních doplňkových nástrojů. Dřevěné desky GUMIdeck jsou také známé i pod pojmem „dřevěné dlaždice“ jsou vyrobeny z trvanlivého přírodního dřeva termo jasan. Terasové desky jsou strojově naolejované s použitím vybraných speciálních olejů, s přídavkem UV filtrů a barevných pigmentů, které chrání desky před intenzivním slunečním zářením a náhlými teplotními změnami.

Tepelně zpracované desky z pravého dřeva s jednoduchým click systémem, který umožňuje snadnou montáž a demontáž, dokáže vytvářet různé vzory uložení. Dlaždice mohou být použity v jakémkoliv ročním období. Spojovací konektor je protiskluzový, stabilní při nášlapu a vysoce zatížitelný.

Oblast použití: Terasa, balkon, exteriér, interiér, zahrada pro speciální obytné prostory jako např. pro vaši zimní zahradu, terasu nebo balkon.

Terasové dlaždice

Velké terasy, lodžie nebo balkony, terasy se schodišti, terasy a balkony, jejichž tvary jsou nepravidelné (šikmé nebo obloukové) a ty, které mají jiné nepravidelné tvary, které nelze zahrnout do kalkulačky. Pro takové terasy, lodžie nebo balkon před zakoupením je třeba v každém případě kontaktovat naše obchodní oddělení.

GUMI Wood decking je kouzlo čisté přírody! Terasy z přírodních materiálů jsou krásné, trvanlivé a odolné proti povětrnostním vlivům. Terasa ze dřeva je prostě něco výjimečného.

Podlahová krytina ze dřeva termo jasan je rychlý a snadný způsob jak oživit prostor na terase či balkoně. Dřevěná terasa GUMI wood decking je jednoduchý způsob pro přeměnu vašeho balkonu nebo terasy. Instalace je jednoduchá, stačí zacvaknout jednotlivé desky na gumové konektory.

Dřevěná podlaha je tepelně upravená a terasové desky jsou vhodné i pro použití v komerčních zařízeních. Ať už na plážích nebo restauračních terasách či v hotelech. Podlahu lze řezat, pokud ji chcete přizpůsobit oblastem kolem tyče zábradlí, schodů, sloupů a podobně. Vydrží velmi dlouho v náročných podmínkách i bez ošetřování. Jde o jeden z nejtrvanlivějších materiálů.

Montáž dřevěné podlahy krok po kroku

KROK 1
Předtím, než začnete s pokládáním dřevěné terasy, přečtěte si tyto informace a připravte si:

  • vytištěn pdf soubor uspořádání podlahy vašeho balkonu / terasy, který obsahuje plán terasy, jednotlivé balení desek a uspořádání vzoru desek
  • ochranné rukavice
  • nůž nebo jiný ostrý nástroj na řezání, pro odříznutí přebytečného konektoru obvodových desek
KROK 2
Připravte si povrch, na který se desky položí. Aby nedošlo k poškození dřevěných desek, odstraňte všechny volné nečistoty, prach a nečistoty na vašem balkoně, terase, hydroizolaci nebo lodžii. Kromě toho se musí odstranit všechny stopy omítky a stavebních prací.
KROK 3
Obozonámte se s vytištěným rozložením vaší terasy a potom začněte dřevěné (případně wpc, kompozitní, dřevoplastová) desky ukládat a spojovat postupně směrem od stěny / vchodu k vnějším okrajům balkonu, terasy, lodžie.
Desky by měly být spojeny pouze pomocí konektorů GUMI. Pro snadnější instalaci dřevěné terasy, otočte několik desek vzhůru nohama (dávejte pozor, abyste si nepoškodili drsnou, nášlapnou stranu desek), Pospojujte jejich konektory podle vzoru a následně je spojte k zbytku terasy. Pokud máte problémy s připojením částí, zkontrolujte, zda jsou konektory GUMI deck správně umístěny. Všechny prvky by měly dokonale přizpůsobit. Otvory v deskách po celém obvodu obrysu terasy můžete vyplnit řeznou půlkou konektoru v případě, pokud nebudete používat boční panelové desky.
KROK 4
Po položení všech desek je vaše nová podlaha připravena k použití. V případě potřeby, se po terase přejděte aby všechny desky pořádně zapadly a spojili se s konektorem, pokud se desky během montáže znečistily, můžete podlahu vyčistit.

Montáž - další informace

Nedoporučujeme natrvalo upevnit systém Gumi k povrchu terasy. Gumi byl navržen jako "plovoucí systém".Za žádných okolností by neměl být vystaven železným kladivem nebo jinými tvrdými předměty, protože to může vést k trvalému poškození dřevěných desek.

Využívání terasy
Dlouhodobé používání kovových předmětů v přímém kontaktu s terasovými deskami nedoporučujeme, protože kov může zanechat na deskách otisky. Je třeba zajistit odizolování terasových prken od vegetace. Bezprostřední kontakt rostlin s dřevěnými deskami GUMI deck vede k urychlené biodegradaci dřeva. Je zvláště důležité chránit vaši terasu před prorůstáním vegetace mezi dřevěnými deskami Gumi.V případě pokud je nutné zakrýt povrch (např. renovace a malování), je nejlepší použít koberec nebo karton. Dlouhodobé zakrytí terasy s nepropustným materiálem může způsobit silné a trvalé rozdíly v barvě mezi krytou a nekrytou částí terasy na vašem balkoně, terasy s hydroizolací.Během zimního období terasu nepřikrývejte fólií nebo jiným materiálem, nepropustným pro vzduch.

Čištění terasy

Povrch terasy GUMI lze mýt pomocí měkkého kartáče a vody. Je možné používat mírně chemické čistící prostředky určené na olejované dřevěné terasy. Pro odstranění nečistot z povrchu terasy - jako je písek, listy a jehličí, použijte měkkou kartáč. Je také nutné odstranit nahromaděný písek, listy, jehličí, které blokují volný tok dešťové vody z terasy. V zimě by měl být sníh odstraněn - opatrně, aby nedošlo k poškození povrchu desek. Doporučujeme se vyhnout používání kovových, hliníkových lopat a raději použít na sněh koště. Sůl a jiné chemikálie nepoužívejte na odstranění sněhu vůbec, mohlo by dojít k poškození dřevěných desek.

Podlahu můžete jednoduše rozebrat a zpět složit v případě, kdy pod ní chcete uklidit.

Péče

Pokuste se udržovat terasu čistou a suchou. Dávejte pozor na místa, na kterých došlo k případnému poškození či odření neolejovaných desek. Jsou to signály, že povrch terasy by měl být brzy ochráněn novou vrstvou oleje. Frekvence údržby závisí na umístění terasy, stupně opotřebení a vystavení slunci a dešti. Kvalita, vzhled a trvanlivost terasy GUMI závisí hlavně na její řádné a pravidelné péče. Frekvence péče (vyžadována během záruční lhůty). Údržba terasy by se měla provádět v závislosti na stupni opotřebení povrchové vrstvy dřevěných desek. V případě jasných řezů, kousků a poruch ochranné olejové vrstvy je třeba nejprve provést tzv. POSÍLENÍ s použitím obecně dostupných chemikálií pro posílení dřevěných teras (podle pokynů výrobce) a následně nanesením nové vrstvy ochranného oleje štětcem, válečkem nebo hadříkem. Aby se obnovila nepoškozená olejová vrstva, měli byste terasu nejprve umýt pouze vodou a měkkým kartáčem a po úplném vyschnutí naneste novou vrstvu oleje, vždy dodržujte pokyny výrobce přípravku péče / údržby.

Pravidelným natíráním, asi jednou za rok, můžete vaši podlahu jednoduše ochránit před opotřebením.

Oleje - různé typy olejů pro péči o dřevo

Při pravidelné péči se doporučuje použít disperzní dřevěné oleje obsahující barevný pigment. Olej s barevným pigmentem vyrovnává barvu povrchu terasy a díky tomu, že je bariérou UV záření, výrazně prodlužuje proces patinování (šednutí) teras z přírodního dřeva.

Skladování

Pokud je to možné, dřevěné desky a konektory by měly být skladovány v chladné a suché místnosti. Při skladování v exteriéru by měly být desky zakryty vodotěsným krytem, abyste je chránili před např. sněhem. Vzduch musí být volně cirkulován, aby se zabránilo vlhkosti či plísni a vystavení slunečnímu záření způsobujícímu ztrátu barvy.

Podklad - požadavky na povrch

Podklad by měl být rovný se spádem, aby se na něm nepojili kapky vody a zajistilo se odtoku dešťové vody (standardní 1-2 cm / m). Terasa GUMI je "plovoucí" terasa, která se přizpůsobuje a kopíruje nerovnost vašeho podkladu. Abyste dosáhli uspokojivý konečný efekt, je třeba aby se odstranily nepravidelnosti na podlaze, jako např. suché zbytky omítky, kusy betonu atd.. Podklad by měl být stabilní, měl mít správnou tvrdost, to znamená, že se neohýbá pod tlakem. Terasu GUMI lze standardně instalovat na následující typy podkladů: betonové výpusti, beton, dlaždice / dlažba / terakota, neželezné betonové dlažby, zámková dlažba, dřevo, plech, železo, EPDM hydroizolace a jiné.

Rozměrová tolerance terasy

Skutečná velikost komplexní terasy GUMY se může mírně lišit od velikosti terasy navrhované v kalkulačce. Přípustné odchylky jsou +/- 1 cm pro každý rozměr projektu.

Velké terasy

Terasy jsou rozděleny na velké a standardní terasy. Předpokládá se, že velká, široká terasa je plocha, v níž je šířka měřena přes desky větší než 2,5 m (délka terasy měřená podél desek není relevantní - může být jakákoliv). Kalkulačka na webové stránce automaticky kontroluje každou nakonfigurovanou terasu a zobrazí její výsledný výpočet. Kromě toho informace o tom, zda je terasa velká, jsou uvedeny v souboru PDF vytvořeném kalkulačkou. V případě velkých teras a teras se schody je třeba před zakoupením kontaktovat obchodní oddělení distributora, abyste vyplnili přílohu v záruční kartě.

Velké terasy - dilatační spáry

Při navrhování a následném položení velkých teras nezapomeňte na boční terasy nechat příslušné dilatační spáry, doporučení týkající se velikosti dilatačních spár se nacházejí v záruční kartě. Při použití vzoru "cihly" a "řádky" se dilatační spáry používají jen "na šířku terasy", přičemž stěny (sloupy zábradlí, ...) jsou rovnoběžné se směrem uložení desek. Musí být na daném místě alespoň 1,5% šířky terasy. Na "délce terasy" nejsou zapotřebí dilatační spáry. Při použití vzoru "čtverec" by měly být dilatační spáry ponechány na každé straně terasy a minimálně 1,5% velikosti terasy na daném místě.