Jakou podlahu použít na balkon, terasu a hydroizolaci
  • natural wood

O nás

1. Co znamená název GUMIdeck ?

Název GUMIdeck vznikl zkrácením anglického názvu GUMI wood decking. Slovo GUMI bylo použito, protože celá dřevěná podlaha je položena na roštu, který je vyroben ze syntetické gumy. Jde o spojovací konektor , který je vyroben z vysoce odolné syntetické gumy používané v automobilovém průmyslu. Jeho speciálně navržený tvar umožňuje snadnou a vícenásobnou instalaci bez ztráty vlastností i po mnoha letech používání. Syntetická guma s ideálními parametry je dostatečně pevná na to, aby zajistila pevné spojení dřevěných desek a dostatečně elastická, pro co nejsnadnější montáž.

Materiál

1. Jaký materiál tvoří podlahu GUMI ?

Terasa GUMI je přírodní termojasanové dřevo. Speciálním a složitým termomodifikačním procesem se výrazně zlepšují přirozené vlastnosti jasanu, tak aby byl odolný vůči větru, slunci, mrazu a vodě.

2. Mohou být desky vyrobené v jiné barvě ?

Bohužel, ne. V současnosti je k dispozici pouze jedna barva podlahy, která působí exkluzivním přírodním dojmem.

3. Jsou dokončovací pásy pouze v jedné délce ?

Ano. V současné době dodáváme dokončovací pásy pouze v jedné délce. Avšak v případě lamel, desek není jejich řezání do správné velikosti obtížné a může se provést použitím nejjednodušší dřevěné pilky.

4. Jsou desky GUMI k dispozici pouze s drážkovaným povrchem ?

Ano, v současnosti jsou na prodej pouze desky s drážkovaným povrchem.

5. Je podlaha GUMI hořlavá ?

Desky GUMI jsou vyrobeny z přírodního dřeva termojasan, proto je jejich hořlavost stejná jako při jakémkoli jiném dřevě. Nevystavujte dřevěná prkna vysokým teplotám, které mohou způsobit zapálení.

6. Existuje nebezpečí, že pryskyřice vyjdou z dřevěných desek GUMI ?

Takové riziko neexistuje. Výsledkem procesu tepelné modifikace je, že dřevo je zbavené přírodních pryskyřic, takže nemusíte mít obavy.

7. Je Termo jasanové dřevo ekologické ?

Postup získávání dřeva, proces jeho zpracování a následného využití jsou ekologické procesy, a provádějí se racionálně a vyváženě. Dokazují to i certifikáty jako: FSC, ITD,TUV které má terasa GUMI. Samotný proces zpracování dřeva probíhá bez použití chemikálií a je naprosto ekologický.

8. Jaká je životnost podlahových desek ?

Životnost podlahy je zhruba 25 let, při správném a pravidelném ošetřování oleji. V případě malých domácích teras nebo vnějších balkonů na střechách, kde je vlhkost a povětrnostní podmínky jednoznačně náročnější, je nutná zvýšená péče. Jsme však přesvědčeni, že dřevěné parketové podlahy GUMI budou perfektně sloužit v nejtěžších podmínkách a poskytnou vám velkou spokojenost po dlouhá léta používání.

9. Proč bych si měl vybrat právě dřevěnou podlahu ?

Žádný plast nenahradí luxusní a hřejivý pocit z pravé dřevěné terasy. Po jistém čase, když barva umělých plastů vyprchá, výhodou dřevěné podlahy je, že impregnační olej jí opět dodá původní barevný efekt, aniž by na podlaze zůstaly například mastné fleky po grilování. Přírodní dřevo se oproti umělým materiálem nepřehřívá a je možné na něj stoupnout i během horkých letních dnů bosou nohou.

Montáž - instalace

1. Je podlaha GUMI přišroubována o zem ?

Ne. Dřevěná terasa GUMI wood decking by měla být položena na speciálních gemených konektorech. Žádným způsobem nepřipevňujte konketor k podlaze např. zašroubováním šrouby o zem.

2. Můj balkon má šikmý nebo nepravidelný tvar, jak uložit desky ?

Existuje několik způsobů. Desky mohou být řezané pod úhlem vašeho balkonu nebo terasy čímž se zajistí velmi dobré přizpůsobení se tvaru vašeho balkonu nebo terasy. Nevzniknou takzvané zuby. V obou případech však doporučujeme obrátit se na oddělení zákaznických služeb, které vám pomůže nejlépe dopasovat, použít a uložit desky.

3. Je třeba připravit prostor na balkoně nebo terase ?

Povrch by se měl nejprve očistit od všech druhů nečistot. V případě dlažebních kamenů je také dobré odstranit trávu vypěstovanou mezi kameny. V případě betonové podlahy je možné ji chránit před rozdrcením a poprašováním zeminou kapalnou fólií.

4. Jak dokončit esteticky okraje podlahy? Jsou k dispozici dokončovací lišty ?

Dokončovací lišty, které nabízíme, se používají k přesnější a hezčí pokrytí povrchu terasy dřevem na místech, kde není možné umístit desku s celkovou šířkou (70 mm). Chcete-li dokončit okraje terasy, použijte konektory GUMI rozřezané na polovinu. Je to velmi jednoduché a estetické řešení.

5. Je třeba vyplnit všechny otvory v deskách s konektory ?

Nemusíte vyplňovat všechny otvory. Měly by být namontovány tak, aby zajistily stabilní oporu a zároveň silné spojení se sousedními deskami. Chcete-li dosáhnout tento efekt, nemusíte vyplňovat všechny dírky. Konektory v baleních byly vybrány a dodávány tak, aby vám jejich počet postačil na montáž celé podlahy.

6. V případě potřeby je možné nahradit pouze jednu desku bez demontáže celé terasy ?

Samozřejmě. Pokud je třeba vyměnit desku, můžete to udělat bez demontáže ostatních.

7. Kde mohu hledat profesionála, který by mi pomohl položit terasu GUMI ?

Užitečné informace naleznete v sekci kontakt. Doporučujeme vám, abyste se obrátili na naše oddělení služeb zákazníkům, oni vás přesně usměrní, a pomohou zajistit pokládku dřevěné terasy.

8. Musí být povrch terasy / balkonu vyrovnaný vodorovně ?

Plocha balkonu / terasy by měla být co nejvíce stejnoměrná a měla by dosáhnout pokles přibližně o 3%, což umožní volnou drenáž vody.

9. Jak by se měla zaměřit velikost balkonu / terasy? Od okraje k okraji ?

Rozměry balkónů a teras se obvykle počítají od okraje balkonu, ale i existují situace, ve kterých bychom měli měřit povrch, na kterém můžeme realisticky položit terasové desky. Je to například tehdy, když se velká část balkonu nachází mimo bezpečnostní bariéry, případně přesahuje za zábradlí.

10. Mohu si podlahu položit a uspořádat sám nebo doporučujete montáž společností ?

Dřevěná terasa GUMI byla navržena tak, aby její instalace nepředstavovala žádné potíže ani pro zcela nezkušené uživatele. Existují však situace (oblouky, schody, sklony), ve kterých doporučujeme pomoc specialisty. V tomto případě je kontakt s naším oddělením služeb zákazníkům s cílem vyřešit pochybnosti určitě nejlepším řešením.

11. Mohu položit osvětlovací nebo jiný kabel pod podlahou? Vejde se tam a nezpůsobí žádné problémy ?

Prostor pod dřevěnými deskami je 10 mm, pokud dobře chráněný kabel nepřekročí svůj průměr, neexistují žádné překážky při jeho realizaci.

12. Poradím si sám s uspořádáním samotných desek ?

Určitě ano. Podlaha byla navržena způsobem, který umožňuje nejjednodušší montáž. Je samozřejmě dobré se vyzbrojit rukavicemi, ale postupné pokládání desek by nemělo spôbiť problémy.

13. Během montáže mi došly všechny konektory. Proč? Co mám dělat teď ?

Počet konektorů se dodáva v dostatečném počtu v baleních, aby desky mohly být sestaveny stabilním způsobem. Není třeba, aby byl konektor umístěn ve všech otvorech vyvrtaných v deskách. Pokud nastane situace, kdy chybí konektory, byly pravděpodobně umístěny do příliš mnoha otvorů. Aby nedošlo k demontáži terasy, doporučujeme kontaktovat naše oddělení služeb zákazníkům a doobjednat si konektor.

Realizace objednávky

1. Jak dlouho trvá objednávka ?

Ne více než 2 pracovní dny. Obvykle podlahu zasíláme ihned po obdržení platby.

2. Mohu si objednat večerní doručení podlahy ?

Ano, toto doručení je možné. Musíte to však jasně uvést před zadáním objednávky nebo případně v komentářích již během podání.

3. Je možné poslat podlahu do zahraničí ?

Taková možnost existuje. Platí to však pouze pro země z Evropské unie, kde není přítomen žádný z našich partnerů.

4. Je možné vyzvednout objednané desky osobně ?

Ano, je to možné. Dřevěné desky GUMI lze osobně vyzvednout.

Pevnost

1. Může být dřevěná podlaha venku za všech podmínek ?

Ano. Dřevěné desky GUMI z termo jasanu jsou navrženy pro venkovní použití tak, aby odolaly všem povětrnostním podmínkám. Správné ošetřené budou sloužit dlouhá léta, aniž by ztratily svůj estetický vzhled.

2. Může vítr sfouknout desky z mého balkonu ?

Určitě ne. 1 m2 dřevěné podlahy GUMI s konektory váží 14,5 kg a pevně se drží na zemi. Nemusíte mít tedy strach, že by je vítr odfoukl popřípadě posunul.

3. Jaká je životnost této dřevěné podlahy ?

Podlaha má životnost mnoho let a velmi vysokou trvanlivost. Dosáhli jsme to díky použití vhodných materiálů. Dřevo termo jasan v přiměřených podmínkách a s péčí si zachovává své vlastnosti a vzhled na více než 25 let.

Aplikace

1. Mám balkon / terasu o rozloze cca 30 m2, měl bych ho speciálně upravit ?

Vše závisí na jeho specifických rozměrech, na základě délky a šířky. Nejlepší je v této oblasti poradit se s naším oddělením služeb zákazníkům.

2. Můj balkon / terasa má oblouky, je vhodná GUMI podlaha i na takový půdorys ?

Určitě ano. Dřevěná podlaha GUMI může být položena i na terasu nebo balkon s nepravidelnými tvary. Je to však trošku komplikovanější, a pokud si nevíte rady, je vhodné požádat o pomoc našeho specialistu, který vám poradí kolik desek budete potřebovat, abyste z nich následně mohli odříznout a vytvořit požadovaný oblouk, případně jiný nepravidelný tvar. Doporučujeme v takovém případě kontaktovat naše oddělení služeb zákazníkům.

3. Mohu položit podlahu na zahradě ?

Terasa GUMI by měla být položena na tvrdé, nedeformovateľné povrchy (podle možnosti rovné a stejné). Pokud je takový povrch v zahradě, nejsou žádné překážky pro položení terasy GUMI.

4. Na kterých površích bych neměl položit terasu GUMI ?

Podlaha GUMI by neměla být namontována na volných, měkkých a nestabilních podkladech.

5. Nepoškodí konektory izolační vrstvu mého balkonu / terasy ?

Konektory jsou velmi pevné a odolné, jsou vyrobeny z pružného syntetického materiálu, který nepoškozuje izolační vrstvy teras. Nicméně, pokud máte stále nějaké pochybnosti, vždy můžete požádat naše oddělení služeb zákazníků o bezplatnou vzorek, díky které můžete sami posoudit její odolnost.

6. Jaká je maximální velikost terasy, na níž mohu položit desky GUMI ?

Terasy mohou být velmi odlišné. Neexistuje žádná specifická maximální velikost. V případě větších rozměrů, které nejsou k dispozici v naší kalkulačce, kontaktujte prosím naše oddělení služeb zákazníkům.

7. Může být terasa GUMI umístěna vedle bazénů nebo rybníků ?

Ano. Neexistují žádné překážky. Je však třeba brát v úvahu, že účinek chlorované vody může nepříznivě ovlivnit barvu desek.

Péče o terasy

1. Musí být podlaha GUMI impregnovaná ?

Desky GUMI jsou již naolejované v naší továrně, takže v první sezóně nebudete potřebovat olejování. Později - v závislosti na tom, zda je terasa pod střechou, kolik je vystavena atmosférickým podmínkám a jak intenzivně se používá - může být nezbytné olejování zopakovat a obnovit tak vzhled čerstvého povrchu.

2. Kdy by měly být desky naolejované ?

Doporučujeme, aby byly desky olejované po letní sezóně a po zimní sezóně (pokud je na nich sníh). Tímto se udržuje povrch desek ve velmi dobrém stavu a současně zajistí čerstvá a intenzivní barva terasy.

3. Je třeba terasu na zimu zakrýt ?

Terasové desky z termo jasanu jsou přizpůsobeny pro použití při venkovních podmínkách. Správná olejová úprava terasy před zimní sezónou by měla stačit. Terasa může být dodatečně pokrytá různými druhy materiálů chránícími před sněhem, ale třeba mít na paměti, že desky se mohou namočit, pokud nebudou mít přívod vzduchu.

4. Jaký olej bych se měl použít pro ošetření desek terasy ?

Každý, který je neškodný pro životní prostředí, je určen pro dřevo a pro používání do exteriéru. Pokud olej obsahuje UV filtr, umožní lepší ochranu barvy desek.

5. Jak nanést olej na desky ?

Údržba dřevěných desek není opravdu nic těžké. Ve většině případů stačí pouze umýt povrch terasy s vodou a kartáčem, pak po vysušení, naneseme novou vrstvu oleje nejlépe pomocí širokého štětce se štětinami, který je určen pro dřevěné povrchy. V případě, že desky nejsou naolejované dlouhou dobu (více než 1 sezónu), a povrch je pokryt jasně viditelně tmavě šedou patinou, použijeme čistič pro odstranění přebytečného oleje z dřeva pomocí dostupných přípravků.V našem internetovém obchodě jsou k dispozici ověřené oleje společnosti Flügger. Koncentrát na dřevo účinně čistí starý olej z povrchu desek spolu s neutralizačním činidlem na dřevo.

6. Mohou listy na deskách způsobit změnu barvy ?

Samozřejmě, může se objevit nějaký druh zabarvení, spojený s nadměrnou vlhkostí pod povrchem listů a nerovnoměrným vystavením slunečnímu záření na terase. Vyhněte se dlouhodobému skladování vlhkého materiálu přímo na povrchu terasy. Může ovlivnit nejen samotné desky, ale také olej kterým byly chráněny.

7. Jak čistit terasu od současné nečistoty ?

Dřevo z termo jasanu můžete jednoduše zamést a umýt vodou. Vyhněte se tvrdé kartáči, která může způsobit poškrábání desek a oleje, kterým jsou desky potaženy.

8. Co mám dělat, když chci vyčistit špínu pod podlahou, případně vybrat zapadlý předmět ?

Při běžné podlaze, která je napevno namontována šrouby byste se pokoušeli vytáhnout zapadlou zlatý řetízek věru marně. S GUMI podlahou je to velmi jednoduché. Stačí vybrat požadované desky z konektorů a zapadlý předmět vytáhnout, případně vysát zapadlou špínu.

9. Je třeba terasu GUMI očistit v zimě?

V případě možnosti, doporučujeme sníh ležící na deskách odstranit, čímž umožníte udržet naolejovaný povrch desek v lepším stavu. Nemáme však na mysli tradiční odstraňování sněhu s ostrými čepelemi, které by mohly snadno poškodit desky.

10. Může se podlaha na slunci umýt studenou vodou ?

Studená voda může způsobit, že desky se pod vlivem horka a následné studené vody znehodnotí. V takových případech doporučujeme použít vlažnou vodu.

11. Mohu si změnit barvu podlahových desek GUMI ?

Pro exteriérové desky GUMI jsme jako startovací barvu vybrali přírodní hnědou barvu, nejvíce připomínající čerstvé dřevo jasan a luxusní exotické dřevo. Jde však o barvu, která může být po uplynutí určité doby přetřená terasovým olejem v jiné barvě. Někteří naši zákazníci upřednostnili svou podlahu bez ošetřování olejem a dosáhly tak patinový efekt.